W naszej firmie możesz złożyć zamówienie na ogrodzenie aluminiowe do domu wiejskiego lub domku letniskowego. Zajmujemy się montażem ogrodzeń oraz bram. Zakres usług obejmuje oznakowanie terenu, produkcję słupów i kształtowników, dostawę komponentów na obiekt, prace budowlano-montażowe.

Więcej o ogrodzeniach z profili aluminiowych

Ogrodzenie z profilu aluminiowego to nowoczesne ogrodzenie, które wyróżnia się wytrzymałością, lekkością, odpornością na warunki atmosferyczne oraz estetyką. Zaletami ogrodzeń aluminiowych są szerokie możliwości projektowania. Odmiany ogrodzeń aluminiowych:

  • Pionowy płot. Lamele są umieszczone pionowo w pewnej odległości od siebie. Wielkość szczeliny wynosi od 2 do 10 cm Ogrodzenie umożliwia swobodny przepływ powietrza, nie tworzy ciągłego cienia, jak ogrodzenia z tektury falistej.
  • Żaluzja. Ta konstrukcja przypomina wyglądem żaluzje – lamele w sekcji są umieszczone poziomo pod kątem w stosunku do słupków wsporczych. Z zewnątrz sekcje są praktycznie niewidoczne. Jednocześnie od wewnątrz widać, co dzieje się za ogrodzeniem.
  • Ranczo. Deski w przekroju są ułożone poziomo, bez pochylenia. Odległość między nimi może wynosić od 0,5 do 10 cm Ogrodzenie chroni obszar prywatny przed obcymi, nie zakłóca swobodnej cyrkulacji powietrza.

Profil ze stopu aluminium nie podlega korozji, a malowanie proszkowe zapewnia dodatkową ochronę metalu przed wilgocią, ekstremalnymi temperaturami i promieniowaniem UV. Dekoracyjna powłoka ochronna może mieć dowolny kolor – od białego, stalowego, czekoladowego, po bordowy i butelkową zieleń. Profil aluminiowy jest dostępny z powierzchnią litą lub drewnopodobną.

ogrodzenie wspólnoty mieszkaniowej - panelowe Zabrze
ogrodzenie wspólnoty mieszkaniowej – panelowe Zabrze

Profil aluminiowy dobrze komponuje się z innymi materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Ogrodzenia panelowe montowane są na słupach metalowych, na palach śrubowych, na fundamencie betonowym wyłożonym cegłą, klinkierem, kamieniem ozdobnym lub naturalnym.

Ogrodzenie panelowe dostarczane jest na plac budowy w postaci gotowych kształtowników i słupów podporowych. Montaż podpór i wypełnienie przęseł przekrojami zajmie 1-2 dni.
Zalety ogrodzeń z profili aluminiowych:

  • Siła. Zakrzywione lub wytłaczane sekcje są w stanie wytrzymać duże obciążenia. Takie ogrodzenie zapewnia niezawodną ochronę prywatnego gospodarstwa domowego lub domku letniskowego.
  • Łatwość. Aluminium jest jednym z najlżejszych metali. Do zainstalowania ogrodzenia nie jest potrzebny masywny, drogi fundament. Najlepszą opcją podstawy są słupki metalowe z młotkowaniem, podkładaniem lub betonowaniem.
  • Praktyczność. Ogrodzenie nie wymaga malowania. Powłoka polimerowa nie blaknie na słońcu, nie wypacza się pod wpływem deszczu i mrozu.
  • Niezawodność. Ze względu na szczeliny między lamelami ogrodzenia z profilu aluminiowego mają niski nawiew. Oznacza to, że takie ogrodzenie wytrzyma nawet porywisty wiatr.
  • Trwałość. Aluminium malowane proszkowo nie boi się wilgoci, zmian temperatury, bezpośredniego światła słonecznego. Z zastrzeżeniem prawidłowych obliczeń i właściwej instalacji, takie ogrodzenie będzie trwało co najmniej 70 lat.