Jeśli chcesz nadać swojemu domowi uroku, ciepła i osobowości, zawsze powinieneś wybrać odpowiednie oświetlenie. Poniżej znajdziesz kilka rodzajów oświetlenia. Zanim zaczniemy, chcielibyśmy powiedzieć, że najlepszym oświetleniem, z którego można korzystać w życiu codziennym, jest maksymalne oświetlenie naturalne. Sztuczne światło jest oczywiście zawsze niezbędne, aby móc widzieć w nocy, a także dołączyć do naturalnego światła, jeśli nie wystarczy w Twoim domu. Ponadto sztuczne oświetlenie daje możliwość dostosowania go do własnych potrzeb w dowolnym momencie. Zawsze wybieraj oświetlenie o małej mocy lub diody LED, ponieważ mają one wiele zalet.

Poniżej znajdziesz kilka modeli oświetlenia, które pozwolą lepiej zrozumieć ten aspekt.

  • Naturalny styl oświetlenia: Całkowicie darmowy rodzaj oświetlenia, który daje poczucie radości. Pomoże Ci to rozpocząć dzień w sposób pełen pozytywnej energii, dlatego rozważ posiadanie w domu dużych okien, świetlików dachowych i drzwi, przez które może przenikać naturalne światło. Połącz lampy ze sztucznym światłem w zależności od naturalnego światła w domu, aby wzmocnić obszary, w których nie możesz dobrze widzieć i gdzie potrzebujesz dodatkowego punktu światła.
  • Styl oświetlenia otoczenia: Jest to rodzaj oświetlenia, który emituje światło o mniejszej intensywności, tworząc przyjemną i niezwykle relaksującą atmosferę. Jej światło jest pośrednie i bardzo dyskretne, idealne na spokojne chwile w domu. Jest to oświetlenie stosowane na szeroką skalę w środowiskach chilloutowych. Dodaje minimalistycznego charakteru dzięki rozproszonemu światłu. MODEL: lampka nocna)
  • Ogólny styl oświetlenia: Jest bardzo często używany do generowania jednorodnego światła w całym pomieszczeniu. Aby to osiągnąć, możesz połączyć bezpośrednie i pośrednie światła, aby uzyskać lepszą i lepszą widoczność. Pomaga rozwijać podstawowe i funkcjonalne zadania. Model:tutajoświetlenie sufitowe
  • Styl oświetlenia dekoracyjnego: jeśli chcesz podkreślić atmosferę, obiekt lub określony obszar, nie ma nic lepszego niż oświetlenie dekoracyjne. Przywiązuje wagę do tego, co oświetla. Ten styl jest obecnie używany do podkreślania elementów architektonicznych, rzeźb, gablot, obrazów, ogrodów itp.
  • Styl oświetlenia ekspozycyjnego: Aby nadać szczególną uwagę, czy protagonista ma być oświetlony, stosuje się oświetlenie dekoracyjne. Powstaje typowe malownicze środowisko świetlne. Aby to osiągnąć, możesz użyć ciepłego światła rozproszonego po całym pomieszczeniu przez punkty świetlne lub kombinację światła kinetycznego; takie jak świece lub ogień w kominku.
  • Funkcjonalny styl oświetlenia: Jest to rodzaj światła, który jest często używany w obszarach przejść, ale także w szafach, garderobie. Najlepiej używać energooszczędnych lamp lub diod LED o niskim zużyciu energii. Aby skrócić czas uruchamiania, możesz użyć czujników ruchu, które wykonują świetną robotę.
  • Styl oświetlenia punktowego lub skupionego: jest to model światła używany do określonej aktywności, którą wykonujemy. Służy do oświetlenia określonego punktu, aby podświetlić obszar lub przedmiot, aby uzyskać więcej światła w łazience lub kuchni w sposób, który pomoże nam lepiej wykonywać nasze zadania, łatwiej jest szybko uzyskać symulację. To także bardzo pomocny styl w biurze.
  • Kinetic styl oświetlenia: To żywy rodzaj światła. Jak na przykład; świece, ogień w kominku, piec lub lampę oliwną. Odpowiedni styl do stworzenia romantycznej, relaksującej przestrzeni.

Oświetlenie może być:

Oświetlenie bezpośrednie: dociera do obiektu i dociera bezpośrednio do ludzkiego oka. Ten rodzaj oświetlenia zwykle generuje cienie. Reflektory punktowe i niektóre modele lamp sufitowych wykorzystują ten rodzaj światła.

Oświetlenie pośrednie: jego światło jest lżejsze i bardziej relaksujące, gdy jest rzucane na sufit lub ścianę. Jej światło jest przyjemne dla oczu i nie generuje cieni ani błysków. Intensywność światła może się różnić, jeśli ekran jest jaśniejszy lub ciemniejszy.

Oświetlenie mieszane: to najbardziej odpowiedni sposób na oświetlenie. Połącz światło bezpośrednie ze światłem pośrednim, aby stworzyć wyjątkowe otoczenie.

Dostępne są modele wszystkich rozmiarów i typów (lampy stołowe, kinkiety, lampy sufitowe , lampy wiszące, reflektory itp.) z jedną lub kilkoma żarówkami. W zależności od wielkości pomieszczenia będziesz musiał wybrać różne rodzaje oświetlenia . Można znaleźć wiele rodzajów żarówek o różnych odcieniach światła, zużyciu i emitowanym przez nie cieple. Wszystko to sprawia, że ​​ich wpływ na wystrój i otoczenie jest różny!

Zadzwoń! Zapytaj!